Spoločnosti, v ktorých je akcionárom MF SR, skončili v zisku

Bratislava 20. augusta (TASR) - V pôsobnosti Ministerstva financií (MF) SR skončili ku koncu vlaňajška všetky štyri akciové spoločnosti so 100-% majetkovou účasťou štátu v zisku. Vyplýva to zo správy rezortu financií, ktorú dnes schválila vláda.

Zisk spoločnosti Slovenská konsolidačná v minulom roku predstavoval 1,67 milióna eur. "V roku 2013 sa spoločnosť zamerala na maximalizáciu výsledku hospodárenia, pričom sa vysporiadavala s rizikovosťou pohľadávok nadobudnutých od zdravotných poisťovní dotváraním opravných položiek," uviedol rezort financií v správe.

Slovenská záručná a rozvojová banka (SZRB) sa zase vlani zameriavala na podporu rozvoja podnikania na Slovensku, a to poskytovaním úverov a bankových záruk na úvery. Banka za vlaňajšok vykázala zisk po zdanení vo výške 762.266 eur.

V zisku skončil aj Tipos národná lotériová spoločnosť. Sumárne tržby spoločnosti z hazardných hier predstavovali až 99,68 % z celkových výnosov spoločnosti. Vlani dosiahli výšku 370,05 milióna eur, čo predstavuje medziročné zvýšenie oproti roku 2012 o 3,18 % . Lotériová spoločnosť dosiahla v minulom roku zisk vo výške 7,9 milióna eur.

V kladných číslach v roku 2013 udržala svoje hospodárenie aj Slovenská elektrizačná prenosová sústava. "Napriek pretrvávajúcej globálnej ekonomickej kríze, s ktorou sa všetky subjekty pôsobiace na trhu s elektrinou museli vyrovnať, dosiahla SEPS veľmi priaznivý hospodársky výsledok," skonštatoval rezort financií v správe. Zisk spoločnosti vlani predstavoval 69,23 milióna eur. Ako sa ďalej uvádza v správe MF SR, v porovnaní s rokom 2012 zisk SEPS bol však nižší o 9,4 milióna eur, a to hlavne z dôvodu medziročného poklesu čistých výnosov z medzinárodnej prevádzky prenosovej sústavy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.