Tímy Cannondale a Garmin-Sharp sa od budúcej sezóny spoja

Slovenský cyklista Peter Sagan vedie tím Cannondale Foto: TASR/AP Photo

Miláno 21. augusta (TASR) - Cyklistické stajne Garmin-Sharp a Cannondale, v ktorej do konca roka pôsobí slovenský pretekár Peter Sagan, po mesiacoch špekulácií potvrdili, že od nasledujúcej sezóny sa spoja a vytvoria jeden tím. Na spolupráci sa dohodli na najbližšie tri roky.

Americká firma Cannondale bude hlavný sponzor a dodávateľ bicyklov, spoločnosť Slipstream Sports sa bude starať o manažment a marketing a Garmin bude v pozícii kľúčového partnera nového tímu. Oficiálny názov je zatiaľ Team Cannondale, ale stále je otvorená možnosť, že do stajne pribudne aj ďalší hlavný sponzor a v tom prípade by sa meno ešte mohlo zmeniť.

"Tento krok dáva zmysel. Cannondale je americký tím so zameraním na americký trh. Je to spoločnosť, ktorá chcela ostať v pozícii lídra tímu a Slipstream Sports im na to ponúkol správnu cestu. Garmin má s nami zmluvu na budúci rok, ale nie na úrovni hlavného sponzorstva. Od roku 2008 dramaticky vzrástli rozpočty tímov. Pokiaľ nemáte podporu národnej federácie, vlády, alebo veľmi bohatého jedinca a chcete zostať konkurencieschopní, je spojenie síl rozumným krokom," povedal pre cyclingnews.com Jonathan Vaughters zo spoločnosti Slipstream Sports.

Do kádra by sa mala dostať väčšina pretekárov terajšieho tímu Cannondale. Osmička, ktorá má platné kontrakty na budúcu sezónu, už dostala ponuku na predĺženie spolupráce. Sú to Moreno Moser, Elia Viviani, Alan Marangoni, Kristijan Koren, Davide Villella, Davide Formolo, Alberto Bettiol a Matej Mohorič. V novom tíme by malo pôsobiť aj ďalších sedem jazdcov zo súčasného kádra. "Myslím, že väčšina z nich bude pokračovať," povedal Vaughters.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.