Na OHM skončili slovenské cyklistky v súťaži družstiev na 11. mieste

Nanking 22. augusta (TASR) - Slovenské cyklistky Tereza Medveďová a Nina Janušíková obsadili v hybridnej súťaži dvojčlenných družstiev na II. olympijských hrách mládeže v čínskom Nankingu celkové 13. miesto.

Útok na umiestenie v prvej šestke v záverečnej disciplíne – cestných pretekoch s hromadným štartom - dvojici nevyšiel. Medveďová prišla do cieľa 46 km dlhej trate v lesnom parku Laošan na 13. mieste v rovnakom čase ako víťazná Brazílčanka Casettová. Janušíková skončila v 62-člennom štartovom poli s veľkou stratou 15:15 min na 50. mieste. Slovenky tak klesli z priebežnej 10. priečky so ziskom 108 bodov na výslednú jedenástu. Z triumfu sa tešili Talianky (248 b) pred Češkami (230).

"Išlo sa mi dobre, stále som bola vpredu, len ten špurt nevyšiel. Dvesto metrov pred cieľom som bola na dobrej pozícii, lenže došlo k strkanici. Musela som balansovať, aby som sa vyhla pádu, trochu som stratila rýchlosť a už to vyšlo len na trináste miesto," povedala pre olympic.sk Medveďová. "Mohlo to dopadnúť aj lepšie, ale s výkonom som spokojná," dodala. Nina Janušíková sa podľa trénera Petra Medveďa na trati trápila. "V druhom 23 km dlhom okruhu sa už neudržala v hlavnej skupine. Za hlavným 'balíkom' sa potom pole roztrhalo. Nina prišla do cieľa v trojčlennej skupinke s veľkou stratou," uviedol pre oficiálny portál Slovenského olympijského výboru (SOV).

Slovenská dvojica sa v nedeľu predstaví ešte v súťaži medzinárodných miešaných štafiet. "S Ninou nastúpime v jednom tíme spolu s dvoma chlapcami z inej krajiny, ktorých nám vyžrebujú. Bude to štafeta, v ktorej po jednom dievčati aj chlapcovi absolvujú časovku a ďalší dvaja zase eliminátor horskej cyklistiky," priblížila súťaž Medveďová.

Výsledky:

Cyklistika:

Dievčatá - cestné preteky s hromadným štartom na 46 km (62 štartujúcich): 1. Casettová (Braz.) 1:12:36 h, ... 13. Tereza Medveďová – rovnaký čas, 50. Nina Janušíková (obe SR) +15:15 min. Konečné poradie súťaže dvojčlenných družstiev (32 dvojíc): 1. Begginová, Teocchiová (Tal.) 248 b, 2. Prudková, Nosková (ČR) 230, 3. Madsenová, Mathiesenová (Dán.) 225, ... 11. Medveďová, Janušíková (SR) 108

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.