Ukrajinci nenašli v ruskom humanitárnom konvoji výbavu zo zbrojoviek

Biele nákladné autá ruského konvoja s humanitárnou pomocou na ceste z vojenskej základne pri ruskom meste Voronež do Rostova na Done 14. augusta 2014. Foto: TASR/AP Photo

Kyjev 26. augusta (TASR) - Kyjev potvrdil, že v nákladných autách ruského humanitárneho konvoja sa nenašli zariadenia, ktoré podľa predchádzajúcich správ vzali z ukrajinských zbrojárskych podnikov pred návratom do Ruska.

Informovala o tom dnes agentúra Interfax-Ukrajina.

"Čo sa týka technického vybavenia, podľa správ, ktoré sme dostali od našej pohraničnej stráže a colníkov, vozidlá prekročili priechod Izvaryne a nemali na korbe túto výbavu... V tomto ohľade dúfame, že zostala na ukrajinskom území," uviedol podľa agentúry hovorca ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany (SNBO) Andrij Lysenko.

Hovorca SNBO v sobotu 23. augusta informoval, že Rusi nakladajú do vozidiel, ktoré prišli na Ukrajinu "pod zámienkou" humanitárneho konvoja, zariadenia z podniku Topaz, kde sa vyrába automatizovaný moderný pasívny radarový systém Koľčuga, a vybavenie zo závodu na výrobu munície.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.