Slovenské džudo sa na MS spolieha na olympionika Randla

Slovenský džudista Milan Randl. FOTO TASR/Martin Baumann

Čeľabinsk 27. augusta (TASR) - Slovenské džudo sa na 30. MS v ruskom Čeľabinsku spolieha na jediného borca, olympionika Milana Randla. Aj keď sa v hale Traktor, v ktorej štartoval pred dvoma rokmi na ME, zápasí už od pondelka, pre Randla bude dôležitý piatok, keď je na programe jeho kategória do 90 kg.

Známy je už aj žreb, Milan Randl v prvom súboji narazí na Srba Kukolja. "Je dosť nepríjemný, tohto roku som s ním prehral na turnaji SP v Prahe," zvažuje Randl kvality súpera. "Obaja sme ľaváci, ťažko sa presadzuje v boji o úchop. Meria zo dva metre, je chudší, nebude to jednoduché."

Prvýkrát na MS bude Milana Randla koučovať strediskový tréner v banskobystrickej Dukle Marek Matuszek. Ak by prešiel cez Kukolja, tak ho v 2. kole čaká neznámy borec Hojamuhammedov z Turkmenistanu, v 3. kole by však už mal pred sebou vážnejšiu prekážku v podobe Maďara Tótha.

Za Milanom Randlom sa tiahne vydarená príprava. "Začali sme ju v mongolskom Ulánbátare s kvalitným dvojdňovým sústredením. Kondičnú a silovú prípravu som potom naháňal v Banskej Bystrici, nasledoval 10-dňový kemp v Soči a ďalšie tréningy v slovinskej Izole, pred týždňom som pobudol v Čechách s dvoma dňami a pár tréningami."

Milan Randl odhaduje svoju formu chválitebnými slovami. "Džudisticky sa cítim dobre celý rok, kondícia a sila uspokojuje, treba len prispôsobiť boj, aby som vydržal všetky zápasy. Nejakými cieľmi sa nezväzujem, sústredím sa na každý jeden zápas a kľúčové momenty v ňom, aby som si vybojoval najmä svoj úchop. Snažiť sa byť aktívny bude prvoradé, treba súpera prinútiť do pasivity. Takto sa v súčasnosti zápasí, je to celosvetový trend, musím takticky zvládnuť každý jeden zápas."

Aj Milana Randla láka medaila. "Na predchádzajúcich turnajoch sa mi celkom darilo a vynasnažím sa všetko vložiť do zápasov. So sezónou som zatiaľ vcelku spokojný, v Prahe na turnaji Svetového pohára som skončil tretí, dve zlaté vybojoval na Európskych pohároch v Sarajeve a Orenburgu, len na ME v Montpellieri sa mi celkom nedarilo. Svetový šampionát predstavuje pre mňa vrchol, no v plnom prúde je už olympijská kvalifikácia, takže žieden oddych na mňa nečaká. Kvalifikačný kľúč na OH v Riu je tradičný, 22 džudistov si vybojuje miestenku, každý bod bude cenný a tie z MS potešia najviac."

Milan Randl sa objavuje na MS pravidelne od roku 2007, v premiére v Rio de Janeiro zvíťazil v jednom zápase, no o dva roky neskôr už vybojoval najcennejší výsledok slovenského džuda na MS v histórii, keď skončil v Rotterdame piaty. V Tokiu'2010 sa mu nedarilo a skončil rýchlo bez jediného víťazstva, o rok neskôr v Paríži obsadil 9. miesto, vlani ho v Rio de Janeiro hneď v úvode vyradil Grék Iliadis, s ktorým prehral aj na OH'2012 v Londýne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.