Dostali sme hlúpe góly, vyhlásil Hamšík po prehre s Athleticom

Slovenský hráč SSC Neapol Marek Hamšík (vľavo) uniká s loptou pred Mikelom Ricom (vpravo) z Athletica Bilbao vo futbalovom zápase odvety play off Ligy majstrov Athletic Bilbao - SSC Neapol v Bilbao Foto: TASR/AP

Bilbao 28. augusta (TASR) - Futbalisti španielskeho klubu Athletic Bilbao sa po 16 rokoch opäť prebojovali do hlavnej súťaže Ligy majstrov. Rozhodol o tom výsledok stredajšej odvety na štadióne San Mames Barria, v ktorej Baskovia zdolali taliansky SSC Neapol 3:1.

Athletic položil základ postupu už v minulotýždňovom prvom zápase na Apeninskom polostrove, keď v Neapole uhral cennú remízu 1:1. Stredajší duel sa síce lepšie vyvíjal pre hostí, keď krátko po polčasovej prestávke skóroval kapitán SSC Marek Hamšík. Slovenský reprezentant presnou strelou ľavačkou spoza pokutového územia prekonal Gorku Iraizoza v bráne domácich. Potom však prišla ofenzívna smršť v podaní Bilbaa. Hráči Athleticu strelili za 14 minút tri góly, keď dvakrát sa presadil Aritz Aduriz a raz skóroval aj Ibai Gomez.

Neapolčania už potom s výsledkom nedokázali nič spraviť a čaká ich skupinová fáza Európskej ligy UEFA 2014/2015. Vypadnutie SSC z bojov o Ligu majstrov znamená, že Taliansko bude mať v hlavnej súťaži najprestížnejšej klubovej súťaže na starom kontinente iba dva tímy - šampióna Juventus Turín a vicemajstra AS Rím. Španielsko pre porovnanie budú reprezentovať až štyri mužstvá - okrem Bilbaa aj finalisti ročníka 2013/2014 Real Madrid, Atletico Madrid ako aj FC Barcelona.

Marek Hamšík, ktorého v 70. minúte vystriedal Lorenzo Insigne, po zápase neskrýval sklamanie. "Nie je to tragédia, ale bolí to, pretože rovnako ako pred rokom sme chceli hrať skupinovú fázu Ligy majstrov. Dostali sme však hlúpe góly po veľkých chybách, nedokázali sme dostatočne eliminovať protiútoky súpera. Musíme dať ale hlavy hore a sústrediť sa teraz na zápasy v Serie A a Európskej lige," povedal novinárom Hamšík, ktorého doplnil neapolský tréner Rafa Benitez. "Skutočne sme inkasovali po hrubých individuálnych zaváhaniach. Skórovali sme ako prví, čo býva na ihrisku súpera tá najťažšia vec. Dve chyby však znamenali dva rýchle góly, nanešťastie sme následne dostali aj tretí. Teraz pôjdeme od zápasu k zápasu, v nedeľu chceme úspešne vstúpiť do novej sezóny Serie A."