Separatisti priznali, že u nich bojujú ruskí vojaci počas dovolenky

Premiér samozvanej Doneckej ľudovej republiky Oleksandr Zacharčenko Foto: TASR/AP

Doneck 28. augusta (TASR) - Premiér samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR) Alexandr Zacharčenko vyhlásil, že v radoch domobrany bojuje približne 3000-4000 ruských dobrovoľníkov.

Medzi nimi sú aj vojaci Ruskej federácie. Jeho vyhlásenie dnes odvysielala televízia Rossija 24 a citovali ho aj agentúry ITAR-TASS a RIA Novosti.

"Kyjev a Západ opakovane hovoria o ruskej vojenskej invázii, aby nejako ospravedlnili masívne porážky, ktoré ukrajinská armáda utrpela za posledné mesiace. Nikdy sme netajili, že v našich radoch bojuje mnoho Rusov," povedal Zacharčenko s tým, že okrem dobrovoľníkov nemajú od Ruska žiadnu vojenskú pomoc.

Premiér priznal, že medzi dobrovoľníkmi nie sú len bývalí ruskí vojaci. "Poviem to ešte otvorenejšie. V našich radoch bojujú aj súčasní vojaci, ktorí sa rozhodli tráviť dovolenku nie na pláži, ale medzi nami, bratmi, ktorí bojujú za slobodu Donbasu... Je to typické len pre Rusov," poznamenal. Dodal, že ruskí dobrovoľníci "bohužiaľ, utrpeli nejaké straty".

Domobrana DĽR medzitým oznámila, že v stredu zajala 89 príslušníkov ukrajinských síl. "V katastri obce Uľjanivske sa vzdalo 65 obkľúčených príslušníkov pohraničnej služby. Počas bojov s domobranou pri dedine Petrivske 24 vojakov z 93. brigády prestalo klásť odpor a vzdalo sa," uvádza sa vo vyhlásení DĽR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.