Hospodárske noviny: Dáni u nás postavia megafarmy

Foto: Logo HN

Bratislava 28. augusta (TASR) - Investície v desiatkach miliónov eur. Tri firmy z Dánska, ktoré už dnes na Slovensku patria medzi najvýznamnejších hráčov na trhu s bravčovým mäsom, plánujú u nás investície a rozšírenie fariem s ošípanými. Takto vyzerá budúcnosť firiem Dan-Slovakia Agrar, Pigagro a Polnovakia Agrar na Slovensku.

"Ide o celoeurópsku stratégiu dánskych producentov," hovorí analytik pre agrosektor vo VÚB banke Martin Hubinský. Pre dánskych podnikateľov je naša krajina zaujímavá najmä z dvoch dôvodov. Na jednej strane tu podľa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory môžu stavať megafarmy, ktoré by im vzhľadom na normy životného prostredia nepovolili v Dánsku. Na druhej strane farmárom nahrávajú do karát aj sľuby ministra pôdohospodárstva Ľubomíra Jahnátka (Smer-SD), že chovatelia ošípaných budú už od tohto roka dostávať štedrejšie agrodotácie z eurofondov. Už dnes dánski farmári majú obsadených až 50 percent trhu s ošípanými. Viac si možno prečítať v denníku HOSPODÁRSKE NOVINY na prvej a piatej strane v článkoch "Dáni u nás postavia megafarmy", "Na Slovensku majú vyrásť tri megafarmy", "Dánom mohlo pomôcť odchodné z vlasti" a "Doma by im to nedovolili".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.