SME: Štát odsúva platenie miliónov Pente

Foto: SME logo

Bratislava 28. augusta (TASR) - Vyše 26 miliónov eur má zaplatiť štátna Bratislavská teplárenská spoločnosti z portfólia finančnej skupiny Penta za to, že neodobrala od bratislavského paroplynového cyklu toľko tepla, koľko sľúbila v zmluve. Rozhodol tak v júni bratislavský krajský súd a proti verdiktu sa nedá riadne odvolať. Štátna tepláreň pod správou Fondu národného majetku však sumu vyplatiť nechce. Rozhodla sa preto využiť aj mimoriadne opravné prostriedky.

"Rozhodnutie krajského súdu sa preskúmalo a urobili sa všetky právne kroky, aby sa nemuselo platiť," povedal šéf Fondu národného majetku Branislav Bačík. Penta sa neobáva, že by tieto kroky štátu celý spor zvrátili. Podľa finančnej skupiny sa môže postupom, ktorý zvolila tepláreň, dlh len zvýšiť. Ani suma 26 miliónov eur nebola pôvodne taká vysoká. Zvyšovala sa postupne cez 15-percentný úrok z počiatočnej pohľadávky niečo vyše deviatich miliónov eur. "Obávame sa, že na konci dňa sa situácia nezmení, akurát tepláreň zaplatí viac," skonštatoval hovorca skupiny Penta Martin Danko. Skupina už formálne podala návrh na exekúciu teplárne. No mimoriadne dovolanie ho zmrazí zrejme na rok. Prípad sleduje denník SME na piatej strane v článku s názvom "Štát odsúva platenie miliónov Pente".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.