Pravda: Brusel zvýhodnil slovenské potraviny

Foto: Logo Pravda

Bratislava 28. augusta (TASR) -Brusel priznal Slovensku ako prvej z krajín Európskej únie (EÚ) právo označovať svoje poľnohospodárske a potravinárske výrobky prívlastkom "slovenské z titulu pôvodnej suroviny". Ako ďalej informuje denník PRAVDA, výrobcovia na základe toho môžu pri splnení podmienok upraviť etikety a aj spotrebiteľ sa takto ľahšie dostane k výrobku, ktorý musí mať aspoň 75-percentný podiel domácej suroviny.

Štátna veterinárna a potravinová správa chce označenie "slovenský" dávať až po dôslednej kontrole a od novinky si sľubuje aj to, že sa skončí prebaľovanie cudzích výrobkov do slovenských obalov. Podpora Bruselu slovenským výrobkom prichádza v čase, keď sa v Európe mimoriadne zvyšuje ponuka potravín všetkého druhu v dôsledku ruského embarga na ovocie, zeleninu, mliečne a mäsové výrobky z Európskej únie. Jeseň ukáže, aký je skutočný potravinový patriotizmus slovenských spotrebiteľov. Pre väčšinu ľudí je totiž pri výbere potravín stále rozhodujúcim kritériom cena. Téme sa denník venuje na prvej a desiatej strane v článku s názvom "Brusel zvýhodnil slovenské potraviny".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.