Na MS v džude M. Randl prvé kolo neprežil, prehral so Srbom Kukoljom

Milan Randl Foto: TASR/Martin Baumann

Čeľabinsk 29. augusta (TASR) - Jediný slovenský džudista na majstrovstvách sveta v ruskom Čeľabinsku Milan Randl vypadol hneď v 1. kole, keď v hmotnosti do 90 kg bol nad jeho sily Srb Aleksandar Kukolj.

Tatami v hale Traktor nedopriali Randlovi na jeho šiestych MS podobne ako pred dvoma rokmi na ME, a pritom ho od víťazstva delilo len 11 sekúnd. Hrubá chyba v samom konci pripravila slovenského džudistu o postup do druhého kola. Dovtedy vyhrával na juko, vcelku zaslúžene, zápasil takticky vyspelo a súpera do žiadneho vydareného chvatu nepustil.

Randl nemal nevýhodný žreb a otvárala sa pred ním šanca postúpiť v turnajovom pavúku vyššie. Mladý 22-ročný Kukolj bol nepríjemný hlavne svojou dvojmetrovou výškou, dlhými rukami a účinnými pákami, navyše zdolal Randla tohto roku na turnaji SP v Prahe v semifinále. Taktika bola zrejmá, prinútiť Kukolja k pasivite. Najskôr však šidó za pasivitu inkasovali po 53 sekundách obaja, súboj o úchop vychádzal nazmar, aj preto klubový tréner Marek Matuszek radil, aby súpera rozpohyboval a rozkopol mu postoj. Randl druhé šidó za pasivitu inkasoval v tretej minúte, no akoby si ušetril sily. Na tatami začal v druhej polovici súboja viac pracovať, nádejný bol vzápätí jeho kontrachvat a usiloval sa vyťažiť niečo aj na zemi v newaze. Presne 76 sekúnd pred koncom získal juko a keď 20 sekúnd pred koncom odrazil ďalšiu útočnú snahu súpera, zdalo sa, že si už víťazstvo ustráži. Jedenásť sekúnd pred vypršaním päťminútového času však prišla hrubá chyba, snažil si kľaknúť a nejaké sekundy takticky ušetriť, no Kukolj ho zakročil a po chvate kosoto gari zdolať Randla na ippon.

Tréner reprezentácie Rastislav Mezovský do Čeľabinska necestoval, Randla koučoval jeho klubový tréner v banskobystrickej Dukle Marek Matuszek, a tak okomentoval výkon Randla na diaľku. "Samozrejme, je to veľká škoda, nebyť chyby mohol sa Milan dostať na šampionáte oveľa ďalej. Jeho snaha udržať vedenie aj za cenu pasivity bola zrejmá, no takto sa nechať zaskočiť musí každého džudistu poriadne naštvať."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.