Pápež odvolal z funkcie Benediktovho chránenca, bol konzervatívec

Emeritný pápež Benedikt XVI. a pápež František Foto: TASR/AP

Vatikán 29. augusta (TASR) - Pápež František odvolal z funkcie prefekta Kongregácie pre bohoslužbu a sviatosti, španielskeho kardinála Antonia Caňizaresa Lloveru, ktorý bol vo Vatikáne považovaný za chránenca emeritného pápeža Benedikta XVI.

Antonio Caňizares Llovera viedol kongregáciu od roku 2008, keď ho do jej čela vymenoval Benedikt. Úrad má za úlohu stanovovať spôsob slávenia omší a sviatostí, pričom počas Benediktovho pontifikátu sa Vatikán priklonil ku konzeratívnemu a tradičnému spôsobu. Súčasný pápež však dáva prednosť menej tradičnému štýlu.

Caňizaresa Lloveru František vymenoval za arcibiskupa Toleda. Jeho nástupcu do čele kongregácie zatiaľ neurčil, informovala agentúra AP.

Pápež František vlani odvolal z funkcie kardinála Maura Piacenzu, považovaného tiež za Benediktovho človeka. Piacenza bol prefektom Kongregácie pre klerikov, po odvolaní z tejto funkcie ho František vymenoval za hlavného penitenciára Svätej stolice.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.