Kozákovi v zápase s Maltou chýbala kvalita presadiť sa v obrane

Na snímke hlavný tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák Foto: TASR/Štefan Puškáš

Žilina 5. septembra (TASR) - Výsledkovo, no nie až tak herne, sa slovenským futbalistom vydarila štvrtková generálka na ostrý kvalifikačný štart na Ukrajine. Žilinské prekliatie takmer šiestich rokov bez výhry prelomili po výsledku 1:0 proti Malte, do zhustenej obrany súpera sa však nevedeli presadiť.

Malťania sa od začiatku sústredili len na obranu. Zverenci trénera Jána Kozáka intenzívne búšili do jej hradieb, no vymysleli málo futbalového. Vykúpila ich až akcia po chybe súpera a centri Vladimíra Weissa na Adama Nemca v 43. minúte a premiérový reprezentačný gól útočníka Unionu Berlín. Kozák v pozápasovom hodnotení priznal, že jeho tím sa nepresadil tak, ako predpokladal: "Zápas sa od prvej chvíle nevyvíjal tak, ako sme si predstavovali. Súper zodpovedne bránil a mal vpredu veľmi rýchleho útočníka, a my sme stále museli byť na pozore. Hoci sme mali hru pod kontrolou a územnú prevahu, nevedeli sme sa presadiť do zhustenej obrany vo finálnej fáze."

Slováci sa hodlali presadiť v krídelných priestoroch, no nevyšlo to. "Išli tam Vlado Weiss a Miňo Stoch a predpokladal som, že za podpory krajných obrancov, plus ak sa do ťažiska hry presunie Marek Hamšík, sa v krídelných priestoroch dokážu presadiť a dostanú sa za obranu súpera. Ale Malta bola húževnatá, a kým takéhoto súpera nezlomíte dvoma gólmi, vždy ide za úspešným výsledkom. Vyhrali sme 1:0, ale pocit z hry nebol najlepší," povedal 60-ročný lodivod SR.

Po tomto súboji sa ani nedá povedať, že Slováci, ktorých v posledných minútach vyprevadil aj piskot riedko zaplnených tribún, doplatili na tradičné nepremieňanie šancí, resp. slabú efektivitu ich využitia. Vypracovali si ich totiž minimum a jedinú poriadnu Nemec aj využil. A súperovu rovnako jedinú zlikvidoval dobrým zákrokom brankár Matúš Kozáčik.

"Je pravda, že sme si vypracovali málo šancí. Predpokladal som, že sa dostaneme za chrbát obrany a budú centre z krídiel. Absentovala aj streľba zo stredných vzdialeností, ale bolo to tam prehustené. Nie je fráza, že dnes sa v medzištátnom zápase vyhráva ťažko. Je to realita. Víťazstvo preto potešilo. Chlapci to neodflákali, zápas ich stál veľa síl a ja som za výhru rád. Ale asi tá kvalita nie je na takej úrovni, aby sme sa vedeli presadiť do zhustenej obrany. Nie je to jednoduché a majú s tým problémy aj iné mužstvá. Súper bol však skutočne dobre organizovaný a dobre bránil. Je však pravda, že sme sa vo finálnej fáze nepresadili. Výkon nebol najlepší, ale výhra potešila a my ideme ďalej."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.