Bratislavská Petržalka by sa mala rozrásť o ďalších 126 nových bytov

Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 5. septembra (TASR) – Kapacity bývania v bratislavskej mestskej časti Petržalka rozšíri ďalší bytový dom s občianskou vybavenosťou. Novostavba ponúkne záujemcom o kúpu nehnuteľnosti 126 bytov pravdepodobne v roku 2017. Počíta s tým zámer spoločnosti Eclipse Invest, s. r. o., ktorý na svojej internetovej stránke zverejnila Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP).

"V súčasnosti je dopyt po kvalitnom bývaní v hlavnom meste Bratislava a jeho blízkom okolí stále vysoký. Veľa mladých rodín preferuje bývanie v byte s nižšou izbovosťou, zato však v modernom štýle a v blízkosti centra mesta ako zdroja pracovných príležitostí a občianskej vybavenosti," zdôvodňuje navrhovateľ svoj zámer.

Spoločnosť plánuje na petržalskom Muchovom námestí postaviť deväťpodlažný objekt s dvomi podzemným podlažiami, členený na dve priestorové hmoty. Dom s podlahovou plochou 12.515 štvorcových metrov (m2) bude slúžiť prevažne na bývanie, pričom by mal zahŕňať 100 jednoizbových a 26 dvojizbových bytov. Jeho súčasťou má byť tiež osem obchodných priestorov. V podzemných garážach bude k dispozícii 177 parkovacích miest a ďalších 10 na teréne.

"Pozemok je situovaný v blízkej dostupnosti zastávok mestskej hromadnej dopravy a nákupného strediska, ponúka napojenie na centrum mesta ako pre peších, tak aj pre automobilovú dopravu. Vhodné napojenie na diaľnicu D1 takisto zvyšuje hodnotu navrhovaného objektu," opisuje investor.

Celkové náklady na výstavbu odhaduje na 10 miliónov eur. Stavebné práce by sa mali začať v júni 2015 a bytový dom by mohol byť sprevádzkovaný v roku 2017.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.