V kauze nehody Slovenky Evy V. sa súd oboznámi s novým posudkom

Pojednávanie v kauze tragickej nehody Slovenky Evy V. z roku 2012 na Odvolacom súde pre okolie Budapešti pokračoval v pondelok 8. septembra 2014 predložením posudku nového súdneho znalca Gergelya Császára. Foto: TASR/Ladislav Vallach

Budapešť 4. septembra (TASR) - Pojednávanie v kauze tragickej nehody Slovenky Evy V. z roku 2012 na Odvolacom súde pre okolie Budapešti dnes pokračuje predložením posudku nového súdneho znalca Gergelya Császára.

Podľa denníka Bors výsledky novej expertízy vylučujú v prípade Slovenky možnosť trestného činu ohrozenia cestnej premávky, z čoho ju viní prokurátor.

Chránený svedok číslo 6, ktorý tvrdil, že Slovenka pred nehodou už ohrozovala vodiča auta so štyrmi obeťami rýchlou jazdou a blikaním diaľkovými svetlami, totiž podľa tohto posudku údajne nemohol danú situáciu vidieť. Svedčiť o tom majú záznamy bezpečnostných kamier diaľnice.

Odvolací súd pre okolie Budapešti doterajšieho súdneho znalca obhajoby 22. mája z procesu vylúčil.

Galéria : Slovenka Eva V. stojí opäť pred súdom

Slovenka, jazdiaca pod vplyvom alkoholu, narazila 21. augusta 2012 na diaľnici M3 vo vysokej rýchlosti do vozidla značky Fiat Punto. Na miestne v ňom zahynuli traja ľudia. Ďalšia žena v horiacom aute utrpela ťažké poranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahla.

Obvinenú odsúdil Okresný súd v Gödöllö 22. novembra 2013 na šesť rokov väzenia v nápravnovýchovnom ústave s najmiernejším stupňom stráženia za trestný čin spôsobenia dopravnej nehody pod vplyvom alkoholu s následkom smrti viacerých osôb.

Súd nariadil odsúdenej zákaz riadenia motorových vozidiel na päť rokov a vyhovel jej žiadosti o domácu väzbu. Od obvinenia z trestného činu ohrozenia cestnej premávky ju súd oslobodil. Na základe odvolania prokurátora vlani 3. decembra súd zrušil domácu väzbu a Slovenku previezli späť do väzenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.