Volkswagen bude v ruskom závode vyrábať menej áut

Volkswagen Tiguan Foto: TASR/AP

Wolfsburg/Mníchov 8. septembra (TASR) - Volkswagen (VW) zníži výrobu automobilov vo svojom ruskom závode v Kaluge. Agentúra DPA sa odvoláva na správu v najnovšom vydaní týždenníka Automobilwoche. Má sa v ňom montovať 120.000 vozidiel, hoci jeho pôvodný zámer bol 150.000.

Pokles výroby súvisí s oslabením rubľa, klesajúcim tempom ruskej konjunktúry a s faktom, že sa ešte nepodarilo prekonať ukrajinskú krízu. VW však zvýši produkciu vo svojich amerických a ázijských kapacitách.

Pre nemecké automobilky sa v minulých rokoch stalo Rusko jedným z najdôležitejších rastových trhov na európskom kontinente. Avšak už pred vypuknutím ukrajinskej krízy ich odbyt v krajine začal klesať. Do konca júla sa medziročne znížil o 14 % na 286.200 kusov. Podľa týždenníka však ešte silnejší pokles zaznamenala skupina Opel, ktorej súčasťou je aj značka Chevrolet.

Predseda správnej rady Martin Winterkorn koncom minulého roka v Kaluge povedal, že koncern v Rusku do konca roka 2018 investuje 1,2 miliardy eur. Vtedy označil Rusko za strategický rastový trh v Európe číslo jeden. Minulý mesiac vedenie VW potvrdilo, že sa na jeho rozvojových zámeroch v Rusku zatiaľ nič nemení.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.