Primátorom Prievidze chce byť osem ľudí

Na snímke cesta spájajúca Nováky s Prievidzou. Foto: TASR/Pavol Remiáš

Prievidza 22. septembra (TASR) - O post primátora Prievidze zabojuje v novembrových komunálnych voľbách osem kandidátov. O 25 kresiel do mestského zastupiteľstva prejavilo záujem celkom 123 ľudí. TASR o tom dnes informovala zapisovateľka prievidzskej mestskej volebnej komisie Jana Králová s tým, že ide o predbežné počty a konkrétne čísla a mená budú známe až po zasadnutí komisie.

"Za politické strany a hnutia kandidujú na post primátora traja ľudia, piati pôjdu do volieb ako nezávislí," spresnila Králová.

Ako ďalej uviedla, o kreslo v mestskom parlamente má záujem 29 nezávislých kandidátov a za politické strany a hnutia 94. "Svojich kandidátov do mestského zastupiteľstva nominovalo 15 politických strán a jedna koalícia," doplnila a informovala, že prvé zasadnutie mestskej volebnej komisie bude vo štvrtok 25. septembra.

Oficiálne svoju kandidatúru oznámili súčasná primátorka Katarína Macháčková (Sieť), prievidzský mestský poslanec Michal Dobiaš (nezávislý), informatik Richard Marko (nezávislý), bývalý zápasník Jozef Lohyňa (nezávislý) podľa svojich minulotýždňových vyjadrení kandidatúru zvažoval.

Voľby do orgánov samospráv obcí budú 15. novembra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.