Zahraničná návšteva z Londýna zavítala do Jasova

londýn-štvorec

Na pozvanie riaditeľky ZŠ Jasov Alžbety Mačatovej a MO MS v Jasove a Myslave priletela z Londýna zahraničná Slovenka Monika Bennett, ktorá s touto školou spolupracuje už mnoho rokov. Monika Bennett je pôvodom Košičanka, ktorá v Anglicku žije už 11 rokov. V súčasnosti pôsobí na Westmisterskej univerzite v Londýne, kde má na starosti vedecký výskum a diagnostiku v oblastiach dyslexie a porúch učenia.

 
Na pôde školy ju privítala samotná riaditeľka školy. Na prijatí sa zúčastnila aj predsedníčka MO MS v Jasove Jana Potočňáková a predseda MO MS v Košiciach – Myslave František Mrva. Monika Bennett priviezla do školy krásne anglické rozprávky pre žiakov, ktorí sa začínajú učiť anglický jazyk. Najviac sa však potešili deti z najlepších tried v škole, ktoré vybrala samotná riaditeľka. V triedach sa uskutočnili besedy so žiakmi a učiteľkami. Žiaci sa zaujímali o mnohé skutočnosti, ktoré prekvapili samotnú návštevu zo zahraničia. Pýtali sa na didaktickú techniku, ktorú používajú učitelia na základných a špeciálnych školách v Anglicku. Zaujímalo ich aj to, ako sa učitelia správajú k žiakom , a aké metódy práce najviac využívajú pri samotnom vyučovacom procese. Učitelia sa pýtali, ako sa štát stará o pedagógov a ako sú finančne ohodnotení.
Moniku Bennett na úvod návštevy privítali žiačky v rozprávkových kostýmoch, ktoré v minulosti po svojom otcovi – košickom matičiarovi poslala do Jasova práve ona sama.

-fm-Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.