V Stupave sa dnes začínajú tradičné Slávnosti kapusty - Deň zelá

Ilustračné foto Foto: Lucia Rusnáková/TASR

Bratislava 3. októbra (TASR) - Slávnosti kapusty – Deň zelá odštartujú dnes podvečer v Stupave svoj 19. ročník. Program pre návštevníkov je pripravený až do nedeľného večera.

Podujatie je súčasťou Župnej jesene v bratislavskom regióne. "Deň zelá je jedným z najpopulárnejších podujatí na Záhorí, Slávnosti kapusty zaznamenávajú každoročne obrovskú návštevnosť. Treba však pripomenúť, že rokmi stúpa nielen návštevnosť, ale aj kvalita ponúkaného programu," uviedol predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Slávnosti kapusty – Deň zelá slávnostne otvoria dnes o 18.00 h na hlavnom pódiu, na ktorom sa predstavia skupiny El Moro či ABBA Revival. V sobotu večer vystúpi napríklad AMO i Polemic, nedeľné pódium bude patriť Funny Fellows, Hexu, na večer je pripravený ohňostroj.

Okrem programu na hlavnom pódiu bude v centre Stupavy prebiehať aj viacero sprievodných akcií. Najmenší návštevníci môžu využiť počas celého víkendu v kultúrnom dome skákací hrad, tvorivé dielne i rôzne hry a súťaže. Na lúke za kultúrnym stánkom sa uskutoční v sobotu súťaž vo varení kapustnice, na futbalovom štadióne si zmerajú sily žiaci ZŠ Stupava so žiakmi FK Stupava a chýbať nebude ani zápas Internacionálov FK Stupava proti umelcom Slovenského národného divadla.

Pre návštevníkov sú pripravené aj výstavy v Múzeu Ferdiša Kostku Temporary, v Pastoračnom centre, v Kine X sa uskutočnia moderované prezentácie o dejinách spojených so Stupavou. Program bude aj v miestnom pivovare. V Sedliackom dvore bude výstava Úroda a prezentácia dyňových strašidiel. Chýbať nebude predaj kapusty, kapustnice a jesenný minijarmok.

Počas troch víkendových dní návštevníci stupavských slávností nájdu aj stánok Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism. Tá sa tento rok ako destinačný partner podujatia podieľala aj na vytvorení tematickej zóny "Zelé a regionálne produkty", v ktorej budú v dekorovaných stánkoch rôzne špeciality z kapusty.

Informácie poskytla Veronika Bauchová, tlačová tajomníčka BSK.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.