RTVS prinesie priamy prenos z celého MMM

Víťazom 90. ročníka Medzinárodného maratónu mieru (MMM) sa stal 6. októbra 2013 v Košiciach Keňan Patrick Kiptanui Korir (na snímke v cieli) časom 2:09:36 h a získal aj prémiu 9.000 eur. Foto: TASR/Roman Hanc

Bratislava 3. októbra (TASR) - RTVS po prvýkrát v histórii prinesie priamy prenos z celého Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach. Podujatie, ktoré sa uskutoční v nedeľu 5. septembra, pokryje v celej dĺžke od štartu až po cieľ.

Pre divákov verejnoprávna televízia pripravuje mnoho ďalších noviniek, počas maratónu sa bude vysielať aj špeciálne štúdio s atraktívnymi hosťami a jedna z kamier bude snímať maratón z helikoptéry. Komentátormi priameho prenosu budú Pavol Gašpar a vôbec prvýkrát sa v pozícii televízneho komentátora objaví legenda rozhlasového komentovania Jozef Jarkovský. Maratónske štúdio moderuje Oľga Hamadejová, čerstvé informácie priamo z trate bude divákom RTVS prinášať reportér Jozef Frivalský.

"V štúdiu privítame viacerých hostí, ktorí prišli do Košíc na pozvanie organizátorov maratónu. Sú medzi nimi slovenskí a československí víťazi maratónu, šéf európskej atletiky Hansjörg Wirz, prvá žena bostonského maratónu Joann E. Flaminiová, ale napríklad aj Ron Hill, vynikajúci britský vytrvalec, štvornásobný svetový rekordér a druhý muž na svete, ktorý zabehol maratón pod 2:10," povedal k priamemu prenosu Pavol Gašpar zo športovej redakcie RTVS.

Trojhodinový priamy prenos sa začína na Jednotke v nedeľu 5. októbra o 8.45. TASR informoval prostredníctvom tlačovej správy PR manažér Juraj Kadáš.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.