V Avione odštartoval mini autosalón s vyše 60 novinkami

V Avione odštartoval 11. ročník mini autosalónu s vyše 60 novinkami Foto: Inter IKEA Centre Group Slovensko

Bratislava 3. októbra (OTS) - Presne 24 svetových automobilových značiek predstaví v centre svoje motoristické novinky. Návštevníci Avionu si tak budú môcť popri nakupovaniu prezrieť vyše 60 modelov áut pod jednou strechou. ,,Autosalón patrí už 11 rokov k najobľúbenejším akciám v Avione. Sme radi, že súčasťou tohtoročného autosalónu budú aj ekologické autá vrátane úspešnej študentskej ekoformule, ktorú si budú môcť návštevníci exkluzívne prezrieť počas piatka 3. októbra 2014. Cieľom našej spoločnosti je postupne pri všetkých Avionoch v Česku a na Slovensku vybudovať elektrostanice pre nabíjanie elektromobilov a podporiť tak ekologickú dopravu,“ uviedla Andrea Aujeská, riaditeľka nákupného centra Avion Shopping Park v Bratislave, ktoré vlastní, stavia a manažuje developerská spoločnosť Inter IKEA Centre Group Slovensko.

O študentskej elektroformule:
- Unikátnu elektroformulu vyvinul, navrhol a zostrojil STUBA Green Team – tím študentov Slovenskej Technickej Univerzity v Bratislave (STUBA).
- Iniciatíva študentov vznikla v roku 2009, v súčastnosti má 40 členov.
- Cieľom iniciatívy je vyvinúť, navrhnúť a zostrojiť závodný monopost typu formula s elektrickým pohonom a súťažiť s ním na európskych pretekoch Formula Student Electric.
- Študenti tak chcú prezentovať nielen seba a svoju univerzitu, ale aj Slovensko v medzinárodnom prostredí.

Na čo sa môžu návštevníci autosalónu v Avione tešiť:
- testovacie jazdy
- žrebovanie o auto na víkend
- študentská elektroformula (v piatok 3.10.2014)
- tvorivé auto-moto dielne pre deti

Viac informácií nájdete na www.avion.sk

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.