SZIJJÁRTÓ: Vo vzťahu Slovenska a Maďarska je množstvo horúcich tém

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó. Foto: TASR/MTI

Budapešť 7. októbra (TASR) - Vo vzťahu Slovenskej republiky a Maďarska je množstvo horúcich tém. V záujme toho, aby tieto témy mohli byť úspešne prerokované, však najskôr potrebujeme dosiahnuť spoločné úspechy, vyhlásil pred dnešnou oficiálnou návštevou Bratislavy maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó.

V rozhovore pre spravodajský server Origo.hu šéf diplomacie zdôraznil, že cieľom nie je iba nastolenie horúcich tém, ale aj ich riešenie. K tomu sú podľa jeho slov potrebné spoločné úspechy v oblastiach hospodárstva, dopravy a energetiky.

Z doterajších úspechov vyzdvihol Szijjártó projekt zvýšenia počtu hraničných priechodov na dvojnásobok do roku 2020, ktoré prispeje k rozšíreniu trhu prihraničných podnikov. Za ďalší úspech minister považuje prepojenie slovensko-maďarského plynovodu, čo podľa jeho vyjadrenia je dôležitým prvkom energetickej bezpečnosti v strednej Európe.

Podľa agentúry MTI sa Szijjártó v Bratislave stretne s ministrom zahraničných vecí SR Miroslavom Lajčákom, predsedom vlády SR Robertom Ficom a popoludní navštívi sídlo Strany maďarskej komunity (SMK).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.