Pacientka podľa polície zomrela pre nedbalosť pri obnove nemocnice

Ilustračná snímka Foto: TASR/František Iván

Budapešť 7. októbra (TASR) - Polícia v západomaďarskom Mosonmagyaróvári navrhla obviniť štyri osoby zo spôsobenia smrti ženy, ktorú operovali vlani v júli na gynekologickom oddelení.

Podľa polície príčinou úmrtia bolo opačné napojenie potrubia plynu kyslíka a uspávacieho plynu pri rekonštrukcii nemocnice, informovala dnes agentúra MTI.

Vedenie nemocnice vlani 26. júla oznámilo, že predošlý deň nastala komplikácia pri gynekologickom zákroku, následkom ktorej zomrela 62-ročná pacientka. Podobný problém nastal aj na druhý deň pri operácii 31-ročnej ženy, keď prístroj upozornil na nedostatok kyslíka v organizme pacientky: anestéziológ sa preto rozhodol pre odpojenie od dýchacieho prístroja a operáciu dokončili ručnou ventiláciou.

Kriminalistická expertíza potvrdila, že komplikácie vznikli opačným napojením potrubia, ktoré viedlo k úmrtiu prvej pacientky. Zrekonštruovanú nemocnicu odovzdali týždeň pred touto udalosťou. Podľa výsledkov vyšetrovania technici neurobili predpísanú bezpečnostnú previerku systému.

Polícia uzavrela vyšetrovanie podaním návrhu na obžalobu štyroch ľudí zodpovedných za vybudovanie a kolaudáciu plynového systému operačnej sály. Technici sú podľa polície podozriví zo spáchania trestného činu ohrozenia pri výkone zamestnania so spôsobením úmrtia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.