D. Tusk poprel, že mu V. Putin v minulosti navrhol delenie Ukrajiny

Ruský premiér Vladimir Putin (vpravo) a poľský expremiér Donald Tusk na archívnej snímke z roku 2010 Foto: TASR/AP

Varšava 24. októbra (TASR) - Bývalý poľský premiér a dezignovaný predseda Európskej rady Donald Tusk poprel dnes pravdivosť tvrdenia, podľa ktorého mu ruský prezident Vladimir Putin v minulosti údajne naznačil, aby si Poľsko a Rusko rozdelili Ukrajinu.

Uvedenú informáciu priniesol bývalý poľský minister zahraničných vecí Radek Sikorski v rozhovore pre americký denník Politico. Tvrdenie vyvolalo v Poľsku obrovskú vlnu nevôle a Sikorski ho takmer okamžite poprel s odôvodnením, že mu zlyhala pamäť, píše agentúra AP.

Bývalý šéf poľskej diplomacie predtým povedal, že ponuka na rozdelenie územia Ukrajiny medzi Poľsko a Rusko sa objavila počas rokovania Tuska s Putinom, ktoré sa konalo za zatvorenými dverami v roku 2008 v Moskve.

Tusk dnes v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Radio TOK-FM povedal, že od Putina nikdy podobnú ponuku nedostal a dojem, že k niečomu takému došlo, Sikorski akiste nadobudol po summite NATO v Bukurešti, kde sa Putin vyjadril v tom zmysle, že Ukrajina je umelo vytvorená a Rusko tam má svoje záujmy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.