V Budapešti sa strhla lavína protestov proti zdaneniu inernetu

Protesty v Budapešti proti zdaneniu internetu. Foto: TASR/AP

Budapešť 27. októbra (TASR) - Šesť výtržníkov zadržala v nedeľu večer maďarská polícia v súvislosti s udalosťami pri sídle vládnej strany Fidesz na Lendvayho ulici v Budapešti, ktoré sa udiali po demonštrácii proti zdaneniu internetu. Informovala o tom dnes ráno budapeštianska polícia.

Polícia identifikovala skupinu zamaskovaných ľudí, ktorá po 20.00 h poškodila bránu, plot a žalúzie, rozbila niekoľko okien a niekoľkí z nich prenikli do dvora a vyliezli na terasu budovy Fideszu. Výtržníkov vo veku 19-35 rokov zadržali, vypočúvali ako podozrivých a vzali do väzby.

Organizátori protestu na Námestí hrdinov vyhlásili koniec zhromaždenia, potom však demonštranti prešli k sídlu Fideszu, kde hádzali na budovu staré počítačové komponenty vrátane obrazoviek, čím spôsobili menšie materiálne škody. Niekoľko extrémistov fyzicky zaútočilo aj na televízne štáby.

Proti zámeru vlády premiéra Viktora Orbána zdaniť internet protestovali v nedeľu večer tisíce Maďarov. Podľa organizátorov ich bolo vyše 10.000.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.