NOVA podporí v Bratislave Milana Kňažka

Tlačová konferencia Milana Kňažka o oznámení kandidatúry na post primátora hlavného mesta SR Bratislavy 30. mája 2014 v Bratislave. Na snímke Milan Kňažko. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 27. októbra (TASR) - NOVA sa pripája ku KDH a vo voľbách bratislavského primátora bude podporovať Milan Kňažka. O tom, že hnutie odporučí svojim voličom a sympatizantom voľbu Kňažka, rozhodli predsedovia bratislavských okresných organizácií NOVA.

"Milan Kňažko predstavuje jedinú reálnu alternatívu, že sa zmení súčasný stav, keď strana Smer-SD ovláda v tomto štáte všetko a vďaka nominantom súčasného primátora aj Bratislavu, " uviedol predseda hnutia NOVA Daniel Lipšic.

Hnutie NOVA je súčasťou Bratislavskej občianskej koalície, ktorá postavila spoločnú kandidátku do mestského zastupiteľstva.

Okrem Milana Kňažka (nezávislý s podporou KDH a NOVA) a súčasného primátora Milana Ftáčnika (nezávislý s podporou Smer-SD), kandiduje v novembrových komunálnych voľbách na primátora hl. mesta SR Bratislavy aj Ivo Nesrovnal (nezávislý, nedávno vystúpil z SDKÚ-DS) a tiež nominantka strany Sieť Tatiana Kratochvílová, za ktorou stojí aj SaS, Most-Híd a SDKÚ-DS.

Primátorom chce byť aj Miroslav Dragun z občianskeho združenia Nie ropovodu a manažér Gabriel Karácsony (Priama demokracia). Ďalšími uchádzačmi sú ekonómka Kristína Ulmanová a strojný inžinier Peter Čiernik, ktorí sú nezávislými kandidátmi. O post sa uchádza aj umelecký fotograf Andrej Palacko a Ivan Bielik, vysokoškolský učiteľ, ktorý je z Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) .

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.