Kandidátov na starostov, primátorov a poslancov nájdete na weboch obcí

Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 31. októbra (TASR) - Zoznam kandidátov na starostov, primátorov a komunálnych poslancov si možno skontrolovať na webstránkach obcí. Samosprávy ich majú zverejniť na internete alebo výveskou, teda spôsobom v mieste obvyklým. Centrálny zoznam ako napríklad pri parlamentných voľbách nie je. TASR to potvrdila zapisovateľka Ústrednej volebnej komisie (ÚVK) Eva Chmelová.

"Ide o desaťtisíce kandidátov, ktorí majú svoje opodstatnenie a význam v mieste, kde kandidujú. Zoznamy kandidátov vyhotovuje miestna, resp. mestská volebná komisia, ktorá po zaregistrovaní kandidátov mala povinnosť tento zoznam zverejniť buď na webovom sídle, alebo výveskou - spôsobom v mieste obvyklým," uviedla Chmelová.

Voľby sa uskutočnia 15. novembra, voliť sa bude môcť v 5989 volebných okrskoch. Starostov, primátorov a poslancov si bude voliť 2923 obcí vrátane mestských častí Bratislavy a Košíc. Právo voliť majú vyše štyri milióny voličov. Hlasovať môžu nielen Slováci, ale aj cudzinci. V prípade, že starosta či primátor nebudú zvolení, do dvoch týždňov budú nové voľby.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.