Hokejová 18-ka chce uspieť na Turnaji štyroch krajín v Trnave

tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov Anton Bartánus Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 31. októbra (TASR) - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov sa v novembrovom asociačnom termíne predstaví na domácom Turnaji štyroch krajín v Trnave, kde si zmeria sily s rovesníkmi z Bieloruska, Dánska a Nemecka. Pre zverencov trénera Antona Bartánusa, ktorých čakajú v apríli majstrovstvá sveta vo Švajčiarsku, to bude druhá reprezentačná akcia v tejto sezóne.

V prvej sezónnej akcii sa slovenská "osemnástka" predstavila na Memoriáli Ivana Hlinku, kde podľahla Švédsku, Švajčiarsku, Kanade aj Rusku. Tentoraz by chcela po sympatických výkonoch v I. hokejovej lige odohrať zápasy s víťaznými koncami. Z projektu, ktorý sídli v Liptovskom Mikuláši, je v nominácii 15 hráčov. Ďalší dvaja - Radovan Bondra a Andrej Vadovič, ktorí sezónu začali v projekte do 18 rokov - sú povolaní z extraligového mužstva HK Orange 20.

"Chceme na hráčoch vidieť, že do hry vložia srdce a samozrejme aj herné prvky, ktoré od augusta spolu v projekte reprezentácie do 18 rokov trénujeme. Rovnako očakávame, že sa predvedú lepšou hrou ako na Memoriáli Ivana Hlinku a na domácom turnaji sa predvedú víťazstvami. Vyžrebovanie bude náročné podobne ako na majstrovstvách sveta, keď v priebehu troch dní odohráme tri duely," povedal pre oficiálnu webstránku Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) tréner SR "18" Anton Bartánus.

Mladí Slováci sa stretnú v nedeľu 2. novembra v Liptovskom Mikuláši, odkiaľ sa po troch dňoch spoločnej prípravy presunú do Trnavy, kde projekt pôsobil v uplynulej sezóne.

Nominácia SR "18" na Turnaj štyroch krajín hráčov do 18 rokov v Trnave (2.–8. novembra 2014):

Hráči: Vladimír Ciburlka, Július Danko, Andrej Hatala, Marek Hecl, Peter Horvath, Adam Húska, Patrik Kolesár, Matúš Mihalko, Richard Ondrušek, Patrik Oško, Boris Sádecký, Marek Sloboda, Miroslav Struška, Dominik Trška, Peter Valent (všetci SR "18" Projekt), Radovan Bondra, Andrej Vadovič (obaja HK VSR SR 20), Matej Ppokorný (Slovan Bratislava), Matej Murín, Michal Roman (obaja HC Oceláři Třinec/ČR), Denis Heldák (HC Slavia Praha/ČR), Filip Lešťan (Lulea HF, Švéd.)

Náhradníci: HC ‘05 Banská Bystrica - Martin Andrisík, Martin Jendroľ, Filip Šubrt, MHC Martin - Jakub Burzík, Dávid Zvara, MMHK Nitra - Andrej Sabo, HK Spišská Nová Ves - Marko Ondov, SR 18 Projekt - Marek Lindeman, Jakub Nemec, Oliver Pataky, Adam Themár, Marián Váňa, Lukáš Žiak, P.H.K. Prešov - Dominik Duplinský, HK Dukla Trenčín - Lukáš Ďurkech, Simon Šefčík, Martin Trudman

Realizačný tím: Ivan Feneš (manažér a asistent trénera), Anton Bartánus (tréner), František Kučera (tréner brankárov), Juraj Moravčík (kondičný tréner), Jozef Guzlej, Peter Ondrejka (maséri), MUDr. Viliam Vadrna (lekár)

Program Turnaja štyroch krajín:

Štvrtok 6. novembra: Slovensko – Bielorusko (17.00)
Piatok 7. novembra: Slovensko – Dánsko (17.00)
Sobota 8. novembra: Slovensko – Nemecko (14.00)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.