Na Srí Lanke hrozia ďalšie zosuvy; stále pátrajú po obetiach

Srílančania stoja na mieste zosuvu pôdy na čajovej plantáži Koslanda v štvrti Badulla, 220 km východne od Kolomba 30. októbra 2014. Foto: TASR/AP

Kolombo 31. októbra (TASR) - Srílanské úrady varovali dnes pred ďalšími zosuvmi pôdy na čajovej plantáži, kde tento týždeň ničivý zosuv pochoval desiatky domovov.

Ako píše agentúra AP, oficiálne miesta sa domnievajú, že v stredu prišlo o život zhruba 100 ľudí po tom, čo prudké monzúnové dažde uvoľnili množstvo blatistej pôdy na plantáži Koslanda v strednej časti krajiny.

Oblasť, kde hlásili zosuv pôdy, je obývaná predovšetkým nádenníkmi z čajových plantáží. Úrady vo štvrtok uviedli, že nádej na objavenie preživších už neexistuje.

Údaje o tom, koľko ľudí zostalo v skutočnosti pochovaných pod nánosmi blata, sa však rôznia: podľa miestnych obyvateľov tento počet môže presiahnuť 200. Prvé informácie zo srílanského ministerstva pre mimoriadne situácie hovorili o 250 nezvestných.

Srí Lanka, predtým nazývaná Cejlón, je jedným z najväčších producentov čaju na svete. Najväčšie množstvo čaju sa produkuje v horách v strednej časti krajiny, kde mu vysoká nadmorská výška a množstvo zrážok poskytuje priaznivé podmienky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.