O dva týždne budeme voliť nových starostov a primátorov

Foto: Ilustračné foto: TASR

Bratislava 1. novembra (TASR) – Presne o dva týždne si budeme voliť nových starostov, primátorov a komunálnych poslancov. Rozhodovať o nich bude 2923 samospráv. Voliť môžu podľa zákona plnoletí občania, ktorí majú trvalý pobyt v danom meste či obci, a to tak Slováci, ako aj cudzinci.

Voľby sa na Slovensku uskutočnia v sobotu 15. novembra od 7.00 h do 20.00 h. Voliť budeme môcť v 5989 volebných okrskoch. Kandidáti už vstúpili do oficiálnej predvolebnej kampane, ktorá sa skončí 48-hodín pred voľbami. Vtedy začne platiť volebné moratórium.

Zoznam kandidátov na starostov, primátorov a komunálnych poslancov si možno skontrolovať na webstránkach obcí. Samosprávy ich majú zverejniť na internete alebo výveskou, teda spôsobom v mieste obvyklým. Centrálny zoznam ako napríklad pri parlamentných voľbách nie je.

Pred hlasovaním by si ľudia mali skontrolovať platnosť občianskeho preukazu, ktorým volebnej komisii preukazujú svoju totožnosť. Cudzinci sa majú preukázať dokladom o pobyte pre cudzinca. Ak voličovi zdravie bráni ísť voliť, môže hlasovať doma do prenosnej volebnej schránky.

Preferovaných kandidátov označujeme krúžkami. V prípade, že starosta či primátor nebudú zvolení, do dvoch týždňov budú nové voľby.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.