Ceny vodného a stočného na východe sa na budúci rok nemenia

Ilustračné foto Foto: TASR/Youtube

Košice 3. novembra (TASR) – Cena vodného a stočného pre zákazníkov Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti (VVS), a. s., sa na budúci rok nemení.

Potvrdilo to dnes na tlačovej konferencii vedenie podniku. V platnosti tak ostanú ceny z roku 2013, čiže meter kubický (m3) vodného za 1,31 eura (s DPH 1,572 eura) a stočného 0,9 eura (s DPH 1,08 eura).

"Ekonomické ukazovatele nám vyšli tak, že nemusíme meniť cenu, samozrejme, za predpokladu terajších podmienok, ktoré stanovil Úrad pre reguláciu sieťových odvetví na výpočet vodného a stočného,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ VVS Stanislav Hreha.

VVS od tohto roku zavádza namiesto doterajších mechanických vodomerov nové elektromagnetické. K ich výhodám patrí väčšia spoľahlivosť, diaľkový odpočet, ako aj bezprostredné zachytenie prípadnej poruchy na dispečingu. Chod elektronického vodomeru je zabezpečený batériou, ktorá vydrží 16 rokov. "V súčasnosti potrebujeme vymeniť asi 146.000 vodomerov. Môj odhad je, že to bude trvať od štyroch do šiestich rokov. Pre zákazníkov to bude bezplatné," uviedol Hreha. S účinnosťou od 1. novembra 2014 je takýto moderný vodomer v rámci Projektu Prípojka za jedno euro súčasťou realizácie vodovodnej prípojky na náklady VVS.

Vodárenský podnik prišiel aj s novinkou v rámci elektronického zasielania faktúr. Klienti VVS si môžu vytvoriť svoje konto prostredníctvom portálu Zelená pošta, na ktoré bezplatne prijímajú elektronické faktúry, a to nielen z VVS, a spravujú ich na jednom mieste. Cieľom je skvalitniť služby, zvýšiť komfort klientov a prispieť k ochrane životného prostredia.

V rámci projektov s využitím eurofondov na plánovacie obdobie 2014-2020 pripravila VVS desať projektov zameraných najmä na budovanie kanalizácií a čistiarní odpadových vôd s celkovými nákladmi za vyše 110 miliónov eur. Najväčším chystaným projektom je intenzifikácia úpravne vody Stakčín s rozpočtom 24,6 milióna eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.