Na letisku v Bruseli izolovali muža podozrivého na ebolu

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Brusel 3. novembra (TASR) - Cestujúci zo Sierry Leone vykazujúci príznaky vírusu ebola bol dnes ráno na letisku v Bruseli izolovaný od ostatných pasažierov. Podozrivý pacient bol zverený do starostlivosti odborníkov.

"Boli sme informovaní o možnom prípade eboly na palube letu spoločnosti Brussels Airlines z Freetownu," uviedla pre médiá hovorkyňa bruselského letiska Florence Mulsová.

Hovorkyňa spresnila, že úrady na letisku majú pre podobné prípady vypracovaný "klasický postup", ktorý bol dnes použitý. Skupina lekárov v sprievode špeciálnej ambulancie a hasičov bola vyslaná na letisko a cestujúci s podozrením na ebolu bol zverený do rúk odborníkov.

K "poplachu" došlo v noci nadnes v lietadle, ktoré pristalo na hlavnom bruselskom letisku ráno o 04.00 h. Cestujúci pôvodom zo Sierry Leone už počas letu začal prejavovať príznaky tejto choroby, vrátane vysokej horúčky. Posádka lietadla sa pre istotu rozhodla pre odporúčaný mimoriadny postup a izolovala pasažiera od ostatných cestujúcich.

Pacient zo Sierry Leone bol prevezený do bruselskej Nemocnice sv. Petra. Výsledky analýz sa očakávajú v najbližších hodinách.

Ostatní cestujúci, ktorí boli v priamom kontakte s pacientom v lietadle spoločnosti Brussels Airlines, vrátane posádky stroja, museli absolvovať lekársku kontrolu priamo na letisku. Lietadlo bolo dočasne vyradené z prevádzky a odoslané do "karantény". Čistiace a údržbové práce budú povolené, až keď prídu výsledky z nemocnice.

Sierra Leone patrí spolu s Libériou a Guineou čo sa týka eboly medzi najpostihnutejšie krajiny západnej Afriky. V tomto štáte neprežilo ochorenie 1510 ľudí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.