Na luxusnej výletnej lodi sa norovírusom nakazilo vyše 170 pasažierov

luxusná výletná loď Crown Princess Foto: TASR/AP

Los Angeles 17. novembra (TASR) - Najmenej 172 ľudí sa infikovalo vysoko nákazlivým norovírusom počas skoro mesiac trvajúcej plavby na luxusnej výletnej lodi Crown Princess. Informovala o tom agentúra AP.

Loď s vyše 4100 osobami na palube zakotvila v nedeľu v kalifornskom prístave San Pedro. Tam ju už očakávali experti amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC), poverení testovaním a prijatím opatrení proti ďalšiemu šíreniu vírusu.

Crown Princess sa vrátila do Kalifornie z 28-dňovej výletnej plavby po Tichomorí, v rámci ktorej navštívila Havajské ostrovy a Tahiti.

Len v apríli tohto roku vypukla na tej istej lodi epidémia norovírusu, ktorým sa vtedy infikovalo 129 ľudí. Plavidlo pred ďalším používaním vtedy dôkladne nezinfikovali.

Akútne infekčné ochorenie vyvolané norovírusmi postihuje tráviaci trakt a patrí medzi tzv. choroby špinavých rúk. Je sprevádzané tráviacimi ťažkosťami, zvracaním, hnačkami a horúčkou.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.