Nový starosta Starého mesta Števčík vysvetľuje, ako ho oslovil Smer

Radoslav Števčík Foto: FB Radoslav Števčík

Bratislava 19. novembra (TASR) – Pred voľbami o sebe hlásal, že bude prvý nezávislý starosta, deň po voľbách sa k nemu prihlásil Smer. Nový starosta bratislavského Starého Mesta Radoslav Števčík teraz vysvetľuje, že ho Smer oslovil deň pred volebným moratóriom, lebo strana nemala vlastného kandidáta na starostu. Vraví, že nie je zaviazaný žiadnej politickej strane.

Vysvetlenie Števčíka

"V posledný deň volebnej kampane ma pozvali na schôdzu okresnej organizácie strany Smer-SD, kde ma požiadali predstaviť volebný program. Podobným spôsobom som prezentoval svoj program a ciele na viacerých volebných stretnutiach," priblížil Števčík. "Po krátkej prezentácii a zodpovedaní otázok mi oznámili, že vzhľadom na to, že nemajú v Starom Meste vlastného kandidáta na starostu, odporučia v sobotných komunálnych voľbách svojim členom a sympatizantom, aby ma volili ako nezávislého a nestraníckeho kandidáta. Poďakoval som sa im s tým, že si vážim podporu každého Staromešťana," uviedol novozvolený starosta. Podotkol, že inú podporu od Smeru nedostal, ani nežiadal.

Tesná výhra

Števčík vyhral s náskokom len 25 hlasov, šéfredaktor Bratislavských novín dostal od voličov 4056 hlasov. Jeho protikandidát, podpredseda hnutia NOVA Gábor Grendel, za ktorým stála koalícia NOVA, SaS, KDH, Most-Híd, OĽaNO a KDS, získal 4031 hlasov. Súčasná starostka Tatiana Rosová z SDKÚ skončila vo voľbách až tretia. Získala 3495 hlasov. Vo voľbách ju podporovali okrem SDKÚ aj strany Sieť, OKS, SZ a Strana moderného Slovenska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.