Lavrov: Neexistuje alternatíva k spolupráci medzi Moskvou a Bruselom

Sergej Lavrov Foto: TASR/AP

Moskva 19. novembra (TASR) - Neexistuje alternatíva k spolupráci medzi Ruskom a Európskou úniou, uviedol dnes ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Zdôraznil, že Moskva nenesie vinu za napäté vzťahy s Bruselom v súvislosti s krízou na Ukrajine.

"Súčasný negatívny trend v globálnych záležitostiach nie je naša voľba," vyhlásil Lavrov pred poslancami ruského parlamentu. "Neexistuje reálna alternatíva k vzájomne prospešnej a rovnocennej spolupráci medzi Ruskom a Európskou úniou. Príliš veľa nás toho spája," citovala šéfa ruskej diplomacie agentúra Reuters.

Podľa spravodajského servera Sputnik vyzval Lavrov aj na zavedenie stabilných kontaktov medzi Kyjevom a predstaviteľmi separatistických oblastí na východe Ukrajiny. Podľa jeho vyjadrenia by to bol prvý krok k vyriešeniu krízy.

Západ musí podľa Lavrova povzbudiť tento proces a prestať sa pokúšať slepo podporovať všetky kroky Kyjeva, "zatvárajúc oči pred ohavným porušovaním ľudských práv, otvorenou trestnou činnosťou a vojnovými zločinmi".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.