Ennio Morricone oznamuje všetkým fanúšikom comeback na svetové pódiá

Foto: JVS GROUP s. r. o.

Rím 20. novembra (OTS) - "Veľmi sa teším a s veľkou radosťou môžem konečne povedať, že som naozaj plne zotavený a v poriadku. Som veľmi vďačný za vernosť všetkým mojim fanúšikom a za ich trpezlivosť, ktorú preukázali počas rušenia mojich koncertov v celej Európe. Zrušenie minuloročných koncertov a následne plánovanie nových náhradných termínov ma veľmi mrzí. Som rád a touto cestou by som si dovolil všetkým oznámiť, že takmer všetky moje naplánované koncerty na tento december budú preložené do môjho turné na február a marec 2015!" hovorí Maestro Morricone.

"Mnoho ľudí sa pýtalo, či tento rok je moje koncertné turné posledné. Nie je to môj prípad. Mám plno sily, som oddýchnutý, plný nových inšpirácií a nadšený, že sa môžem vrátiť po tak dlhej dobe na koncertné pódiá. Dirigovanie a koncertovanie pre mojich ctených nadšencov mám v úmysle vykonávať absolútne “samostatne” ako moje uznanie za ich pochopenie a trpezlivosť.”

Na otázku, čo diváci môžu očakávať počas nadchádzajúcich koncertov v rámci nového turné samotný Maestro odpovedal: "V poslednom období som mal veľa času na oddych, čím som mohol aktívne pripraviť program na rok 2015. Samozrejme na koncerte budete počuť to najlepšie z mojej tvorby, ale okrem toho bude k dispozícii aj niekoľko zaujímavých prekvapení. Prezradím teraz aspoň jedno z nich: okrem obvyklých 170 hudobníkov a spevákov tvorených z najlepších orchestrov a speváckych zborov, ktoré Európa ponúka a mimoriadnej sopranistky Susanna Rigacci, pricestuje aj moja dlhoročná priateľka, veľká Dulce Pontes, ktorá bude počas celého turné so mnou! "

Ennio Morricone napísal hudbu k viac ako 500 filmom a seriálom. Je jediným filmovým skladateľom, ktorý obdržal čestný titul filmovej akadémie, cenu Oscar za celoživotné dielo. Medzi jeho najznámejšie melódie nepochybne patria Vtedy na Západe; Pre hrsť dolárov; Dobrý, zlý a škaredý; Nedotknuteľní; Misia; Kino Raj; Najlepšia ponuka a mnoho iných. Morriconeho melódie ako aj napríklad Dobrý, zlý a škaredý obsadzujú druhé miesto v TOP 200 rebríčku najlepších filmových soundtrackov vôbec.

Nové turné Maestra začína 1. februára 2015 v Amsterdame a bude pokračovať v ďalších 20 veľkých európskych mestách.

Vstupenky, ktoré boli zakúpené na zrušené koncerty v apríli a v októbri ostávajú aj naďalej v platnosti na nový termín koncertu, ktorý bude 20. februára 2015 v bratislavskej Slovnaft Aréne.

Informácie o celom turné umelca, orchestroch a zboroch počas turné nájdete na webovej stránke: www.enniomorricone.org a na internetových stránkach usporiadateľských agentúr turné: www.arslabitaly.com
www.jvsgroup.cz

Ennio Morricone - MY LIFE IN MUSIC 2015

01. 02 AMSTERDAM Ziggy DOME
03. 02 BRUSEL PALAIS 12
05. 02 LONDON O2
07. 02 DUBLIN O2 ARENA
10. 02 BERLIN O2 World
12. 02 pražskej O2 ARENA
14. 02 Krakow Krakow ARENA
17. 02 ZURICH Hallenstadion
18. 02 STUTTGART Schleyerhalle
20. 02 BRATISLAVA SLOVNAFT ARENA

12. 03 NICE PALAIS Nikaia
14. 04 TOULOUSE ZENITH
16. 03 NANTES ZENITH
18. 03 LYON HALLE Tony Garnier
20. 03 Strassbourgu ZENITH
22. 03 LILLE ZENITH
24. 03 LUXEMBURSKO Coque
26. 03 Oberhausen Koenig, Plzeňského ARENA
28. 03 HAMBURG O2 World
30. 03 FRANKFURT Festhalle

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.