Zomrela vojvodkyňa z Alby, jedna z najbohatších aristokratiek

Španielska vojvodkyňa z Alby, mediálne známa pod menom Cayetana Foto: TASR/AP

Madrid 20. novembra (TASR) - Vo veku 88 rokov zomrela dnes jedna z najbohatších aristokratiek Európy, španielska vojvodkyňa z Alby, mediálne známa pod menom Cayetana.

Oznámila to agentúra Reuters s odvolaním sa na správy španielskych médií, podľa ktorých vojvodkyňa zomrela po krátkej chorobe vo svojom paláci v Seville, obklopená svojimi najbližšími.

María del Rosario Fitz-James Stuart y de Silva sa narodila v roku 1926 a na čele jednej z najstarších španielskych aristokratických rodín stála od roku 1955.

Bola známa svojím nákladným životným štýlom, vlastnila množstvo luxusných palácov, zámkov, vzácnych umeleckých diel a pozemkov. Hodnota jej majetku sa odhaduje na 600 miliónov až 3,5 miliardy eur.

V roku 2011 sa ako 85-ročná po tretí raz vydala - za muža mladšieho o 24 rokov, a to aj napriek nesúhlasu svojich detí i vtedajšieho španielskeho kráľa Juana Carlosa.

Španielska vojvodkyňa z Alby, María del Rosario Cayetana Alfonsa Victoria Eugenia Francisca Fitz - James Stuart, tancuje flamenco po boku svojho mladomanžela Alfonsa Dieza, keď vychádzajú z kaplnky po sobáši v paláci Las Dueňas v Seville 5.októbra 2011. Foto: TASR/AP

Ženích - vtedy 61-ročný štátny zamestnanec a podnikateľ - sa ešte pred svadbou vzdal akéhokoľvek nároku na majetok Domu z Alby, ktorý vojvodkyňa rozdelila medzi svoje deti. Jej predchádzajúci dvaja manželia zomreli.

Vďaka svojmu sobášu, životnému štýlu i charakteristickej tvári znetvorenej plastickou operáciou sa pravidelne objavovala na stránkach španielskeho bulváru.

V poradí 18. vojvodkyňa z Alby bola evidovaná v Guinessovej knihe rekordov ako nositeľka najvyššieho počtu uznaných šľachtických titulov, ktorých mala vyše 50.

VIDEO: Zomrela vojvodkyňa z Alby, pozrite si kolekciu jej fotografií

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.