Zoológovia majú kongres o arachnológovi, ornitológovi a stavovčiarovi

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

Prešov 20. novembra (TASR) – Zoológovia z celého Slovenska sa dnes stretnú na Prešovskej univerzite (PU), kde štartuje vedecký kongres Zoológia 2014 s medzinárodnou účasťou. Počas troch dní programu sa bude nielen diskutovať, ale pripravené sú aj sprievodné podujatia určené aj pre širokú verejnosť.

Ako informovala hovorkyňa PU Kamila Urmaničová, na Fakulte humanitných a prírodných vied pod patronátom Katedry ekológie sa stretne asi 150 zoológov, ktorí budú diskutovať o najnovších vedeckých výsledkoch svojej práce.

Kongres je venovaný trom významným slovenským zoológom - arachnológovi Jaroslavovi Svatoňovi, ornitológovi a muzejníkovi Branislavovi Matoušekovi a stavovčiarovi, ekológovi a preparátorovi Ľubomírovi Brtekovi.

Okrem vedeckého programu organizátori pripravili aj sprievodné podujatia. Premietať sa bude film Vlčie hory a k dispozícii budú aj jeho autori. Pripravené sú workshopy, výstava kolorovaných kresieb Pavla Kocourka a fotografie vtákov bude prezentovať aj prešovský fotograf Andrej Šimko.

Tohtoročný zoologický kongres bude však opäť spestrený aj o fotografickú výstavu zachytávajúcu slovenskú prírodu. Návštevníci PU budú môcť od 22. novembra do 31. decembra obdivovať prírodné krásy v podaní bratov Žiakovcov. Bratia Matej a Juraj budú prezentovať v priestoroch univerzitnej knižnice 45 veľkoformátových fotografií, ktoré odzrkadľujú ich pohľad na rastliny a živočíchy v ich prirodzenom prostredí.

V priebehu kongresu sa uskutočnia dva workshopy, prebehnú súťaže o najlepší poster a prednášku v štyroch kategóriách vysokoškolských a stredoškolských študentov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.