Cyperský prezident sa v USA podrobí operácii srdca

Nicos Anastasiades Foto: TASR/AP

Nikózia 25. novembra (TASR) - Cyperský prezident Nikos Anastasiadis sa 4. decembra v Spojených štátoch podrobí operácii srdca, informovala dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na hovorcu cyperskej vlády Nikosa Christodulidisa.

Anastasiadis (68) podľa neho odcestuje pred operáciou do USA 29. novembra. Lekári odporučili cyperskému prezidentovi - náruživému fajčiarovi - operáciu začiatkom tohto mesiaca. Anastasiadis predtým uviedol, že sa zákroku podrobí až po vianočných sviatkoch, odvolávajúc sa pri tom na nabitý pracovný program.

Návrat cyperského prezidenta do vlasti sa očakáva pred Vianocami, spresnil hovorca.

Anastasiadisa zvolili do funkcie vo februári 2013 na päťročné funkčné obdobie; okamžite po zvolení vyjednal pre svoj ostrovný štát na pokraji bankrotu zahraničnú finančnú pomoc.

Cyperský prezident nie je známy zdravotnými problémami, minulý mesiac však musel predčasne odísť z jedného zo summitov EÚ v dôsledku silného krvácania z nosa, zapríčineného vysokým krvným tlakom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.