Juncker predstavil v EP investičný balík pre Európu za 315 mld. eur

Novozvolený prezident Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker Foto: TASR/AP

Štrasburg 26. novembra (TASR) - Predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker dnes v rámci plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu (EP) v Štrasburg oznámil prijatie finančného proinvestičného balíka na oživenie európskej ekonomiky v hodnote 315 miliárd eur.

"Európa je späť v hre," uviedol Juncker počas predstavenia tohto balíka pred europoslancami. A s odkazom na miliardy, ktoré sú v hre, dodal, že "Vianoce prišli o mesiac skôr".

Hlavným cieľom investičného balíka je dostať Európsku úniu (EÚ) späť na cestu ekonomického rastu a zabezpečiť čo najväčší počet nových pracovných miest.

Podľa údajov Európskej komisie tento plán je postavený na troch hlavných pilieroch. EÚ chce vytvoriť nový Európsky fond pre strategické investície (EFSI), ktorý za pomoci a záruky verejných zdrojov chce podľa Junckerových slov mobilizovať dodatočné investície v hodnote najmenej 315 miliárd eur v priebehu najbližších troch rokov (2015-2017).

Ďalším krokom bude vytvorenie vierohodného zásobníka projektov v kombinácii s podporným programom na správne nasmerovanie investícií čiže použitie investičných zdrojov tam, kde budú najviac potrebné.

Posledným krokom je ambiciózny plán pretvorenia Európy na atraktívnejší priestor pre investície a odstránenie právnych prekážok, ktoré bránia väčšiemu toku investícií.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.