Miro Remo nakrúca dokument o spevákovi Richardovi Müllerovi

Richard Muller Foto: Propaganda House

Bratislava 29. novembra (TASR) - Mladý slovenský filmár Miro Remo nedávno predstavil v kinách svoj celovečerný dokumentárny debut Comeback o recidivistoch z ilavskej väznice a už pripravuje spolu s producentom Ivanom Ostrochovským nové dielo. "Pustili sme sa do mapovania súčasného života Richarda Müllera. S filmom plánujeme prísť v roku 2016. Richard bude mať 55, chceli by sme vydať k tomuto výročiu celovečerný dokumentárny film," povedal pre TASR Miro Remo, autor najoceňovanejšieho slovenského filmu Arsy-Versy. Na svojom konte má však aj snímku o svojráznom hudobníkovi Braňovi Jobusovi z kapely Karpatské chrbáty.

Remo sa o Müllerov filmový portrét usiloval dlhší čas. Dokument má byť súčasným intímnym zobrazením legendárneho interpreta na pozadí jeho posledného koncertného turné. "Už dlhšie som chcel o Richardovi nakrútiť film, len sa mi nedarilo k nemu dopracovať. Jedného dňa to zrazu šlo. Jeho producenti a spolupracovníci pochopili, že je čas a možno je to dobrý nápad, tak sa to začalo realizovať."

Režisér v rozhovore priznal, že ho fascinujú výrazné osobnosti. A na Richardovi Müllerovi "odrástol", pesničky z jeho prvých albumov považuje za skvosty slovenskej hudby. "A o kom inom by som mal robiť film, keď nie o človeku, ktorý niečo znamenal v mojom živote," zdôvodňuje výber témy nového dokumentu. Ďalej prezradil, že zatiaľ má za sebou približne 40 dní nakrúcania, snímanie skúšok a koncertného turné skupiny Fragile, s ktorou Richard Müller spolupracuje. "Budeme pokračovať ešte tento rok a verím, že stihneme termín a v 2016 to pôjde von."

Na otázku, či v pripravovanom filme Richard Müller - 55 dokumentarista zoberie divákov aj do súkromia obľúbeného speváka, Miro Remo reagoval: "To sa uvidí. Máme kopec zaujímavého materiálu, ale tá výsledná forma - kam nám Richard dovolí ísť, to je celé otvorené."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.