Strana Smer oslavuje jubileum, odovzdá zlaté odznaky

Predseda strany Smer-SD a premiér Robert Fico počas prejavu. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 5. decembra (TASR) - Vyhodnotenie roka 2014, doterajšej činnosti Smeru-SD a plány do budúcnosti v prejave predsedu strany a premiéra Roberta Fica čaká na 950 pozvaných delegátov snemu vládnej strany, ktorý sa uskutoční v sobotu (6.12.) v Nitre. V meste pod Zoborom sa delegáti stretli aj vlani.

Na programe osláv 15. výročia vzniku strany je aj tradičné slávnostné odovzdávanie zlatých odznakov pre zaslúžilých členov. "Ľudia si veľmi vážia tento spôsob odmeňovania za prácu a niekedy to ide až do nejakých sĺz," povedal na margo odznakov dávnejšie Fico. Personálne zmeny naplánované nie sú. Zahraničným hosťom bude český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Strana Smer vznikla v roku 1999, ustanovujúci snem sa konal 11. decembra 1999 v Stupave. Za predsedu bol zvolený bývalý člen SDĽ Robert Fico a vo vedúcej pozícii ostal dodnes. O päť rokov neskôr Smer integroval ľavicové strany SDSS, SDĽ a SDA a názov strany sa zmenil na Smer-SD.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.