Kubánsky lekár porazil ebolu, z nemocnice ho prepustia

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Havana 6. decembra (TASR) - Kubánskeho lekára, ktorý sa nakazil ebolou pri ošetrovaní pacientov v Sierre Leone, čoskoro prepustia z nemocnice vo švajčiarskej Ženeve a vráti sa na Kubu. Lekári totiž zistili, že už vírus Ebola nemá, informovali v noci nadnes oficiálne kubánske médiá.

Félix Báez Sarría (43) je jedným z 256 kubánskych lekárov a zdravotných sestier, ktorí odišli do západnej Afriky starať sa o pacientov počas doteraz najhoršej epidémie eboly, ktorá zabila vyše 6000 ľudí. Chudobná Kuba si za poskytnutie tejto pomoci postihnutým africkým krajinám získala široké medzinárodné uznanie, napísala agentúra Reuters.

"Testy potvrdili, že vírus z jeho telesných tekutín zmizol. Čoskoro bude prepustený (z nemocnice). Keď sa to stane, dr. Félix Báez Sarría sa vráti na Kubu," citoval denník Komunistickej strany Kuby, Granma, vyhlásenie kubánskeho ministerstva zdravotníctva.

Kubánska štátna televízia a oficiálna tlačová agentúra Prensa Latina tiež citovali pracovníkov ministerstva zdravotníctva, ktorí sa vyjadrili podobne. Nik z nich nepovedal konkrétny dátum, kedy lekára zo ženevskej nemocnice prepustia.

Chorého lekára dopravili do Ženevy z Freetownu v Sierre Leone 20. novembra a odvtedy ho v osobitnej izbe izolovanej časti nemocnice lieči tím piatich špecialistov, ktorí dodržiavajú prísne bezpečnostné pravidlá.

Do Sierry Leone odišlo na šesťmesačnú misiu asi 165 kubánskych lekárov a zdravotných sestier, ďalších 53 pôsobí v Libérii a 38 v Guinei.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.