Ebole podľahli ďalší dvaja lekári v Sierra Leone

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Freetown 6. decembra (TASR) - Ochoreniu ebola v západoafrickej Sierre Leone podľahli ďalší dvaja lekári, čím počet obetí vírusu z radov lekárov v tejto krajine stúpol na desať, informovala agentúra Reuters.

Epidémia eboly v Afrike zasiahla štáty s najmenej rozvinutými systémami zdravotníctva a pripravila o život už približne 350 zamestnancov tohto sektoru. Len v samotnej Sierre Leone, ktorá sa stále zotavuje z vojny z 90. rokov, zomrelo 106 zdravotníkov. Sierraleonské úrady v noci nadnes zverejnili mená lekárov, ale neuviedli, kedy a ako sa nakazili. Známe je však, že nepracovali priamo na klinike, ktorá prijíma ľudí nakazených vírusom Ebola.

Prezident Ernest Bai Koroma v piatok v prejave v parlamente označil zdravotníkov, ktorí bojujú s vírusom Ebola, za "veľkých vlastencov". Vláda Sierry Leone sa zaviazala zaplatiť rodinám všetkých zdravotníkov, ktorí zomrú na ebolu, po 5000 dolárov ako odškodnenie.

Podľa najnovších údajov Svetovej zdravotníckej organizácie ebola zabila už takmer 6200 ľudí, a to predovšetkým v Libérii, Sierre Leone a Guinei.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.