MAĎARIČ: Smer-SD nie je zoskupením vzájomne súperiacich skupín

Archívne foto z marca 2014 pred druhým kolom prezidentských volieb. Na snímke zľava podpredsedovia Smer-SD Peter Kažimír a Pavol Paška, prezidentský kandidát Robert Fico, podpredsedovia Smer-SD Robert Kaliňák, Dušan Čaplovič a Marek Maďarič počas tlačovej konferencie. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 11. decembra (TASR) – Napriek verejne prezentovaným informáciám, že vo vládnej strane bojuje proti sebe niekoľko rôznych prúdov, podpredseda Smeru-SD Marek Maďarič ju nevníma ako zoskupenie vzájomne súperiacich skupín. "Nie je to tak," konštatoval v rozhovore pre TASR.

Dodal, že Smer-SD nemusí svoju jednotu potvrdzovať rôznymi vyhláseniami, keďže tá je jasne preukázateľná 15-ročnou históriou. "Ale nikto netvrdí, že v strane neexistujú iné názory. Podstatné je, že v rozhodujúcich otázkach dokážeme dosahovať politickú jednotu, ktorej, samozrejme, vždy predchádza nejaká diskusia. V kľúčových veciach je Smer-SD naďalej partiou ľudí, ktorí sa vedia dohodnúť, a že tomu predchádzajú rôzne názory, je normálne," poznamenal.

Budú zmeny v straníckych štruktúrach na krajských a okresných úrovniach

Zároveň potvrdil, že tak, ako to bolo ohlásené, príde v strane k zmenám v straníckych štruktúrach na krajských a okresných úrovniach. Tie avizoval predseda a premiér Robert Fico ešte na júnovom pracovnom sneme Smeru-SD. Rovnako sa mal spraviť personálny audit nominantov v manažérskych pozíciách a vo verejnej správe.

Vnútrostranícky audit vyhodnotia začiatkom roka

Podľa Maďariča padla dohoda, že k výmenám nepríde pred novembrovými komunálnymi voľbami ani pred decembrovým slávnostným snemom strany. "Začiatkom roka sa vyhodnotí vnútrostranícky audit a príde k zmenám," uviedol s tým, že na slávnostnom sneme to naznačil aj Fico, ktorý hovoril o určitej nevyrovnanosti v práci krajských a okresných organizácií.

Za vnútorný chod Smeru-SD bude zodpovedať Paška

Za vnútorný politických chod Smeru-SD bude zodpovedať podpredseda Pavol Paška, ktorý je opozíciou spájaný s údajným tunelovaním v zdravotníctve a s predraženým nákupom CT prístroja v piešťanskej nemocnici. Protesty s tým súvisiace stáli za jeho rozhodnutím odísť z vedenia parlamentu.

Maďarič pripomenul, že Paška aj predtým zastával podpredsednícku funkciu pre politické otázky, takže nezískal žiadne nové kompetencie. "Tým, že už nie je zaneprázdnený vysokou štátnou funkciou, sa mu otvoril väčší priestor na stranícku prácu," vysvetlil.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.