Olympíjsky maskot OH 2016 sa bude volať Tom

Organizátori olympijských hier 2016 v Rio de Janeiro predstavili 23. novembra 2014 maskotov pre blížiaci sa športový sviatok. Maskotom olympijských hier bude svetlo žltá postavička pripomínajúca mačku (Tom), symbolom paralympiády bude modrá figúrka s hustými zelenými vlasmi v tvare listov (Vincius) Foto: TASR

Sao Paulo 15. decembra (TASR) - Tom a Vinicius budú mená maskotov pre olympijské, resp. paralympijské hry v Rio de Janeiro 2016. Rozhodli o tom Brazílčania, ktorí sa zapojili do celoštátneho internetového hlasovania. Takmer polovica z nich (44 percent) zvolila mená Tom a Vinicius.

Maskotom OH 2016 bude Tom, čo bola prezývka Antonia Carlosa Jobima, ktorý spolu s Viniciusom de Moraesom v 60-tych rokoch minulého storočia napísali a zložili skladbu "Dievča z Ipanemy". Pieseň sa stala v Brazílii a neskôr aj na celom svete veľkým hitom a v roku 1965 získala prestížnu cenu Grammy. Maskot paralympijských hier 2016 sa bude volať po de Moraesovi 'Vinicius'.

Organizátori oznámili mená maskotov presne 600 dní pred začiatkom olympiády. Tá sa po prvý raz v histórii uskutoční na juhoamerickom kontinente.

Video maskotov olympíjskych hier v roku 2016.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.