V novembri vybral štát na mýte 14,87 milióna eur

Ilustračná snímka Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 16. decembra (TASR) - Vodiči nákladných áut zaplatili v priebehu novembra za jazdu po spoplatnených úsekoch ciest na mýtnom 14,87 milióna eur. Výber mýta tak bol v jedenástom mesiaci o 1,94 milióna eur nižší než v októbri.

Podľa manažéra pre komunikačnú stratégiu a PR spoločnosti SkyToll Antona Bódisa to predstavovalo pokles o 11,6 %. "Od spustenia elektronického mýtneho systému na Slovensku sa doteraz každý rok v novembri vybrala nižšia suma ako v októbri," skonštatoval.

Na diaľniciach a rýchlostných cestách pritom vodiči v novembri zaplatili 9,4 milióna eur. Na cestách prvej triedy to bolo 5,47 milióna eur. "Dňom s najvyšším výberom za november so sumou 789.252 eur bol 18. november," doplnil Bódis.

Vodiči áut zo zahraničia sa na celkovej sume vybratého mýta podieľali 43,2 %. Spoplatnené úseky ciest pritom v novembri využívalo denne v priemere 33.119 áut nad 3,5 tony. Mýtna polícia sa zároveň v 11. mesiaci zaoberala 436 prípadmi porušenia zákona a vybrala mýto vo výške 7342 eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.