Sýria:V boji o základňu Wádí Dajf zahynulo 100 vojakov a 80 islamistov

Ilustračná snímka. Militant Islamského štátu strieľa v sýrskom meste Kobané 5. novembra 2014. Foto: TASR/AP

Bejrút 16. decembra (TASR) - Približne 100 vojakov sýrskej armády a 80 islamistických povstalcov prišlo o život počas dvojdňových bojov o základňu Wádí Dajf v provincii Idlib. Oznámilo to dnes Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Londýne.

Strategicky významnú vojenskú základňu Wádí Dajf, nachádzajúcu sa v blízkosti mesta Maarrat an-Numán a severojužnej diaľnice spájajúcej Aleppo s Damaskom, dlhodobo kontrolovala sýrska armáda. Povstalci sa základňu pokúšajú dobyť už od roku 2012 a opakovane ju obliehali.

Po ťažkých bojoch sa jej v pondelok zmocnili džihádisti z Frontu an-Nusra, sýrskej odnože al-Káidy, a ďalších dvoch sunnitských militantných skupín Džund al-Aksá a Ahrár aš-Šám.

Islamisti a ďalšie povstalecké skupiny ovládajú väčšinu vidieckych oblastí provincie Idlib. Sýrska armáda sa však stále drží v rovnomennej provinčnej metropole.

V ostatných dňoch vzbúrenci obsadili sedem armádnych kontrolných stanovíšť v okolí Wádí Dajf, ako aj neďalekú základňu Hamidíja.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.