Cestári upozorňujú na poľadovicu, snehové jazyky a vietor

Ilustračná foto. Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Zvolen 10. januára (TASR) - Na poľadovicu, zľadovatený sneh, snehové jazyky a nárazový vietor upozorňuje na niektorých úsekoch ciest Slovenská správa ciest (SSC).

Podľa stránky SSC zjazdnost.sk hrozí poľadovica z dôvodu dažďa a nízkych teplôt v oblasti Mníšku v okrese Gelnica. Zľadovatený sneh v hrúbke asi troch centimetrov sa miestami vyskytuje na vozovkách ciest nižšej kategórie v oblasti Bytče a Lučatína a na ceste II/548 v oblasti Štósu.

Nárazový vietor fúka v oblasti Dovalova, Východnej, Važca, Banskej Štiavnice, Kremnice. V dôsledku silného nárazového vetra sa v okrese Poprad tvoria snehové jazyky a záveje. V dôsledku tvorby snehových závejov je cesta III/18147 Štrba - Šuňava (cez Chotár) neprejazdná.

Všetky sledované úseky diaľnic a rýchlostných ciest na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na úseku rýchlostnej cesty R4 pri Svidníku sa na vozovke miestami vyskytuje kašovitý sneh v hrúbke jedného centimetra.

Cesty I., II. a III. triedy na území SR sú tak isto zjazdné. Povrch vozoviek je prevažne mokrý, najmä v hornatejších oblastiach prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu v hrúbke do troch cm, miestami do hrúbky piatich cm. Na východe Slovenska sa po nočnom hustom snežení na cestách sa nachádza vrstva nového snehu do troch cm, miestami do piatich cm, v okresoch Humenné, Medzilaborce a Snina miestami až do 10 až 15 cm.

Horské priechody (HP) sú zjazdné. Povrch niektorých vozoviek je pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu v hrúbke 1 - 3 cm. Na HP Huty, Vrchslatina, Súľová a Herlianske Sedlo v hrúbke do 5 cm.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.