Bratislavčania môžu navrhnúť významné osobnosti na Cenu primátora 2015

Ilustračné foto, Bratislava Foto: TASR - Štefan Puškáš

Bratislava 13. februára (TASR) – Hlavné mesto opäť hľadá významné osobnosti Bratislavy, ktoré sa zaslúžili o jej občiansky, kultúrny, spoločenský či športový rozvoj. Svoje návrhy na nich v rámci tohtoročnej Ceny primátora môžu do 15. marca posielať organizácie, ale aj samotní Bratislavčania. Vybraní štyria až šiesti laureáti získajú bronzovú sošku Rytiera Rolanda, ochrancu mestských práv a výsad. Týmto najvyšším samosprávnym ocenením sú vyznamenávaní Bratislavčania už od roku 1992.

"Nehľadáme výlučne celoslovensky, či dokonca medzinárodne známe tváre, ale osobnosti, ktorých často jednoduché životné príbehy zanechávajú výraznú stopu na živote mesta. Aj preto boli v minulosti ocenení Bratislavčania, ktorí svojím povolaním nezapĺňali titulné stránky novín, ale vďaka láske a nadšeniu k svojmu povolaniu nezištne pomáhali iným, prispievali k rozvoju mesta," vysvetľuje bratislavská hovorkyňa Ivana Skokanová. Išlo napríklad o lekára, matrikárku, knihovníka, hasiča, ošetrovateľa zvierat, učiteľku i vinohradníka.

Návrhy na laureátov Ceny primátora 2015 môžu predkladať vedeniu samosprávy neziskové organizácie, občianski aktivisti, vedecké či vzdelávacie inštitúcie aj samotní obyvatelia. Jednotlivé návrhy na ocenenie konkrétnej osoby treba poslať do 15. marca poštou na adresu Kancelária primátora, Primaciálne nám. 1, P. O. Box 192, 814 99 Bratislava alebo elektronicky s označením v predmete Cena primátora 2015 na adresu info@bratislava.sk.

"Každá nominácia musí obsahovať krátku charakteristiku navrhovanej osobnosti, ktorej životná cesta je spájaná so slovenskou metropolou a základné kontaktné údaje na navrhovateľa i navrhovaného, teda telefón, e-mail a adresu," pripomína hovorkyňa.

Slávnostný galaprogram, počas ktorého primátor ocenenia odovzdá, sa uskutoční 24. apríla v Primaciálnom paláci v Bratislave. Počas víkendu 25. a 26. apríla budú potom prebiehať dni otvorených dverí samosprávy hlavného mesta Bratislava pre všetkých.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.